[21-2] [1-1]
Nagyapám Markgruber Ferenc 1916.junius 17-én Kiziánál -Galiciában-halt hősi halált. Posztomusz 1. fokú ezüst vitézségi érmét kapott.
Úgy gondolom Palló Mihály csapattársa lehetett, hisz Ő is Kiziában halt meg. A csoport fényképen nem tudom felismerni.
Sajnálom, hogy a neve nem szerepel a hősők neve és a kitüntettetek neve között.
Tisztelettel Markgruber Julianna
|
Köszönöm az oldalnak megtaláltam vitéz Gurdics Józsefet akinek sajnos még 6 testvére halt hősi halált Gurdics György 1915 ápr 29, Gurdics János 1915 júl orosz hadifogság, Gurdics Péter 1917 jan 8, Gurdics Lajos 1918jún , Gurdics Sándor 1916 júl Gurdics István 1918
|
Vitéz Nimród Sándor csak a listán szerepel. Mivel idősebb családtagjaim is csak a nevét ismerték/ismerik és nem rendelkeznek róla kellő információval, ezért örömmel venném ha az életrajzokban is megtalálható lenne.
Ha valaki tud valamit róla írjon!
|
Tisztelt Szerkesztőség! Hálával és köszönettel tartozom ennek a honlapnak! Úgy néz ki megtaláltam Nagybáttyámat, aki 1915 ben esett el az olasz fronton! Köszönettel tartozom a legnagyobb segitőmnek az Érden lakó Prága Ildikónak, akinek a segitsége nélkül, nem tudtam volna szinte semminek a nyomára bukkanni. A semmiből indultam, pár megsárgúlt fotó a padlásról! Azt sem tudtam ki van a képen, emiatt küldtem el Sziklai Zoltán úrnak, talán Ő tudja használni! Évek teltek el, mire egy telefon rádöbbentett, hogy a fotón valószinű néhai nagybáttyám van! Próbáltam a fotókat visszaszerezni, de Sziklai Zoltán úr elhalálozott. Kérem, aki tud segitsen! Egyébként 2015. juniusában, ha az égiek is úgy akarják, rajta leszek az Isonzó Axpressen, és leróhatom a kegyeletemet "Józsika" sirjánál, a családból legelsőnek! Tudom, hogy a Nagyapám, és annak első felesége, Józsika Édesanyja, mosolyog a menyországból, és segiti majd utamat. Köszönettel: Marosvölgyi Sándorné: Ircsi Szekszárdról.
|
A tényleges tisztek közt felsorolták Horváth (Kapuváry) Gyulát, de a rangja nincs ott. A Kapuváry nevet ténylegesen 1933-tól használta és tudtommal ezredesként fejezte be katonai pályafutását. A Vitézek Évkönyve 1927. évi első évfolyamának kiadványában főhadnagyként tüntetik fel, a nagy ezüst vitézségi érdemérem és a Károly csapat kereszt 2 sávos sebesülési érmével jelölve. Nem tudom, ezek az adatok segítenek-e valamit, úgy látom, az oldal szerkesztőinek jóformán nem volt információja róla.
|
T. Fekti Tamás!
Kérem, ha a keresett ősének az apja neve: György, a felesége neve Tóth Terézia volt, keressen meg a : p r a g a i l d i k o ku k a c e x t e r ne t p o n t h u . címen Leírom privát levélben, amit találtam, ha kéri.
|
Az én nagyapám is 69-es volt. '14-ben önkéntesként vonult be, és végigharcolta a Nagy Háborút. Pár tucat képeslap maradt rám, ha van komoly 69-es múzeum, akkor szkennelve felajánlom őket.
Üdvözlettel Horváth Lajos
|
T. Cím!
Javaslom, próbáljon a bécsi Háborús archivum magyar munkatársaitól érdeklődni, nekem sikerült. A cím: ukadel@freemail. Kell pontos szül idő, hely, anyja neve,
hová vonult be. A másik lehetőség: helyi halotti anyakönyvek kutatása,a megyei levéltárban. Érdemes informálódni a nagyhaboru.hu oldalon is, nagyon hasznos,
komoly Alapítvány. Sok sikert kívánok Ildikó
|
T. Tamás! Nekem sikerült , az itt keresett nagyapám fogságba eséséről információt kapni, a HM bécsbe kihelyeztett magyar munkatársaitól pontos adatokat. Ehhez szül.
időpont, hely és az édesanyja neve kell. Ott az összes karton megvan, amit nálunk sajnos Rákosiék megsemmisítettek, ezzel őseink emlékét is meggyalázták. A cím:
ukadel@freemail.hu
Azóta már, a padulai fogolytáborról készült fotókat is megtaláltam az Europeana 1914-18 eu. centenáriumi honlapján. Javaslom próbálkozzon amíg nem sikerül és ne adja
fel. Ha nem talál, keressen külföldi oldalakon isés használjon on-line szótárakat, ez nekem bevált. Remélem segítettem. Üdv. Ildikó
2013.04.02 21:58 Fekti Tamás „
Tisztelt cím!
Én az 1887-ben, Alapon született Major György dédapámat keresem, első világháborús hősi halott. A Hadügyminisztérium csak annyit tudott közölni, hogy a 69. eseknél szolgált az 1. században. De nem tudni, hol esett el. Talán Romániában. Kérem, ha tudnak valamit róla, írják meg. Az oldalon talált veszteség listában a H és T kezdőbetűs nevek közt nincs felsorolás. Nincsenek meg ezek a nevek vagy még feltöltés alatt vannak?
Köszöbnettel, Fekti Tamás
|
Nagyapám is a 17-es Szfvári gyalogezreddel ment a Nagyháborúba. 1916-ban, feltehetőleg a sokadik isonzói csatában olasz fogságba esett. Egy képeslap tanulsága szerint Padulában (Salerno megye Campania tartomány) volt, ahol több évet töltött el. Az olaszol, a XIV. századi karthauzi kolostort rendezték be a foglyoknak, főleg osztrák-magyar tisz teknek.
Szeretnék segítséget kérni ahhoz, hogy -a bécsi Katonai Levéltáron kívül, -hol lehet információt szerezni az olasz fogoly táborokról, esetleg van-e erről már foldolgozás, ami hozzáférhető? Üdvözlettel Ildikó
2010.05.04 16:31 Baranyai Lajos „Édesapám is a 69.gyalogezred káplára volt.A II törzsszászadnál A Tábori postánál.szolgált .1916 Vll 4-n a cime K.u.K Feldpostamt 58 volt.
A harctérről jó néhány képet küldött haza. kb. 150 db.-ot Ezeket besceneltem Cd-re felvettem és.amennyiben érdekli önöket ,ugy egy magadott cimre szivesen elküldöm.
Üdvözlettel
Baranyai Lajos” |
Tisztelt cím!
Én az 1887-ben, Alapon született Major György dédapámat keresem, első világháborús hősi halott. A Hadügyminisztérium csak annyit tudott közölni, hogy a 69. eseknél szolgált az 1. században. De nem tudni, hol esett el. Talán Romániában. Kérem, ha tudnak valamit róla, írják meg. Az oldalon talált veszteség listában a H és T kezdőbetűs nevek közt nincs felsorolás. Nincsenek meg ezek a nevek vagy még feltöltés alatt vannak?
Köszöbnettel, Fekti Tamás
|
Nekem a dédszüleim tetstéreiből 3-an estek el az I. világháborúban (Sütő József, Sütő Antal és Sütő István) hősi halált haltak a hazáért.
Id. Sütő József is életét vesztette, ha jól tudom, Ő 1800-as években élt. Ha valamit tud a Sütő testvérekről, kérem szépen, írja meg a címemere.
Üdvözlettel. M.L.
|
Kürtösy Mátyás Imre!
Kérem, keressen meg az e-mail címemen a keresett emlékkönyvvel kapcsolatban.
Üdvözlettel: B.A.
|
Az ezredindulóként megjelölt "Csárdás induló" tudtommal nem volt az ezred hivatalos menetzenéje. Ismereteim szerint az "Alba Regia" induló az eredeti. A 69-es szobor avatásakor is ezt játszották a korabeli források szerint.
Kürtösy és Baranyai urak kérem keressenek meg privát e -mailban.
Köszönöm!
"69-es Előre!"
|
Nagyon közeli hozzátartozóm esett el az első világháboruban. Nevét a Bonyhádi Hősi Emlémü őrzi. Hamvait nagyapám mindig szerette volna hazai földben tudni. Nagyapám 1936 ban meghalt, de én szeretném végakarát annyiban legalább teljesiteni, hogy ellátogassak hősi halottunk sirjához. A hősi halottról nagyon kevés az információm. Mivel nagyapám második házasságából származó leánya leszármazottja vagyok igy csak az elesett hős neve ismert számomra, és csak az , hogy Bonyhádon lakott és született: Faragó József- nek hivták . Apja neve id. Faragó József. Kérem,ha valaki valami információban tud segiteni, segitsen. Tisztelettel: Marosvölgyi Sándorné 7100 Szekszárd Bajcsy Zs. u. 5 TeL. 0630 9699905
|
A Nagyapám a 69-ik gyalogezred tagja volt. Tisztként (tartalékos) harcolta végig az I. világháborút. Kétszer sebesült. Tudomásom szerint hadirokkantá minősítették. Kürtösy (Petricsevics) Mátyás volt a neve. Gyerekként él az emlékezetemben, ahányszor Székesfehérváron jártunk, mindig elmentünk a 69-sek emlékművéhez. Az "öreg" virágot helyezett el minden alkalommal. Sokat mesélt a háborúról. Ha valaki esetleg rendelkezik a 69-es gyalogezred emlékkönyvével, arra kérem, hogy amennyiben lehetséges jelezze annak elérhetőségét. Köszönettel. Kürtösy Mátyás Imre |
Nagyapám is harcolt a Nagy háborúban és sokan mások is a családunk tagjai közül, pl dédanyám öccsei, aki hősi halált halt ( Broskó Sándor Ráckeresztúr 1890-191?) , de nem tudjuk hol és mikor. Szeretném megtudni van-e lista ezenkívúl, mert itt nem találtam a nevét. Egy másik Broskót találtam, róla pontosan tudom, hogy Galiciában hunyt el 1916,VIII.23-án 19 évesen. Ha bárki tud informálni megköszönöm! Ildikó |
[21-2] [1-1]
|